Wspólnie nakrywaliśmy stoliki do Wigilijnego spotkania oraz dekorowaliśmy je, przy pomocy stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci podczas pobytu w zerówce. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania, złożenia sobie życzeń świątecznych, dzielenia się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedliśmy do stołów, był drobny poczęstunek dla wszystkich zebranych, przygotowany przez mamy Przedszkolaków.

      Kolejnym bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym dla dzieci wydarzeniem było przybycie Świętego Mikołaja z sankami i workiem pełnym prezentów. Mikołaj zasiadł w fotelu i kolejno zapraszał do siebie dzieci po imieniu. Każdy zerówkowicz musiał wykonać zadanie np. zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk i odpowiedzieć na kilka pytań Mikołaja, aby otrzymać wyczekany prezent. Niektóre dzieci trochę obawiały się spotkania z Mikołajem, jednak przy dłuższym pobycie wzbudził ogromną radość, zaufanie w oczach dzieci. Które chętnie pozowały do zdjęć lub siadały na sankach Świętego. W podziękowaniu za wszystkie prezenty dzieci zaśpiewały  i zatańczyły dla Mikołaja piosenkę ,,Reniferek”.

       Po otrzymaniu upominków był też czas na wspólne kolędowanie. Gościliśmy chłopca z Warlubia-Sebastiana który pięknie zagrał nam kolędy na skrzypcach oraz ucznia klasy 8 Huberta, który zagrał nam na trąbce. Dodatkowo Pan Dyrektor uświetnił wspólne kolędowanie grając na gitarze i perkusji. Dzieci mogły poznać brzmienie kilku instrumentów. Było bardzo radośnie i dużo uśmiechów zwłaszcza na twarzach najmłodszych.

       Był też czas na wspólne zdjęcia i złożenie życzeń od Przedszkolaków dla całej społeczności szkolnej (filmik). Zapraszamy serdecznie do oglądania zdjęć z uroczystości.

  Kliknij tutaj żeby zobaczyć więcej zdjęć >>

   

  11 listopada 2020 roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  roku 1918 nasi przodkowie, po 123 latach życia w niewoli, mogli cieszyć się upragnioną wolnością.

  Dlaczego Polska stanęła nad przepaścią?

   Rys historyczny.

  Rok 1772 to tragiczny rok w naszej historii, data I rozbioru Polski. Haniebny układ na mocy, którego trzej nasi sąsiedzi: Rosja, Prusy i Austria dokonały podziału części ziem polskich, fakt ten został zatwierdzony przez sejm polski.

  Potem przyszedł II - 1793 i III - 1795 rozbiór i całkowita utrata niepodległości. Polska zniknęła z mapy Europy. Nie zniknęli jednak Polacy, którzy przez ponad sto lat walczyli o odzyskanie swojej ojczyzny.

  Dowodem niezłomności Polaków w walce były kolejne powstania: kościuszkowskie, listopadowe, krakowskie i największe z powstań narodowych – styczniowe. Wszystkie zakończyły się klęską, a po ich upadku Polaków dotykały represje ze strony zaborców. Wielu z nich wywieziono na Sybir, nigdy nie ujrzeli ojczystej ziemi.

  30 października miała miejsce uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z klasy ,,0”. W tym roku w nietypowych warunkach i okolicznościach ze względu na trwającą cały czas pandemię, uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej.
  Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście: rodzice Przedszkolaków i Pan Dyrektor. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wykazały się wiedzą którą zdobyły podczas niedługiego jeszcze pobytu w Oddziale Przedszkolnym. Zaśpiewały i zagrały na instrumentach perkusyjnych do piosenki ,,Orkiestra” oraz zaśpiewały i zatańczyły do utworu ,,Wiewióreczka”. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań z zakresu edukacji przedszkolnej 4, 5 i 6-latki złożyły ślubowanie m.in. ,,że obiecują być dobrymi i dzielnymi Przedszkolakami” , ,,dbać o dobre imię swojej szkoły”, ,,swoim zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcy” oraz ,,chętnie mówić, liczyć, rysować, śpiewać i tańczyć”.
  Następnie Pan Dyrektor przy pomocy wielkiej kredki dokonał Aktu Pasowania na Przedszkolaka każdego zerówkowicza. Grupa przyjęła nazwę ,,Wiewiórki”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
  Na zakończenie miał miejsce słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców przygotowany przez nasze drogie mamy. Był tez czas na wspólne zdjęcia.

  Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej zdjęć >>

  W piątek przyjechali do nas pani Tosia i pan Alek. Zaprezentowali nam występ terapeutyczny pod tytułem ,,Mała cząstka nieba" Było naprawdę ciekawie i wesoło. Byli to bardzo pozytywni ludzie z mnóstwem energii. Rozmawialiśmy z nimi jak z rówieśnikami. Wiele nas nauczyli. Dali nam do zrozumienia, że ludzie w tych czasach patrzą tylko na siebie nie zwracając uwagi na innych. Nauczyli nas również, że trzeba cieszyć się każdym dniem bo może być on naszym ostatnim. Powinniśmy być sobą a nie dopasowywać się pod innych. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą. Kruk Z.

  15 października 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy ósmej. Konferansjerzy zaprosili publiczność do obejrzenia kabaretowej scenki przedstawiającej w krzywym zwierciadle lekcję języka polskiego, co rozbawiło widzów (społeczność szkolną). Uczniowie zaśpiewali również okolicznościowe piosenki, a Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Szkoły w rytmie samby złożono piękne życzenia i wręczono kwiaty. Całość przygotowali pani Lucyna Kolassa i pan Dawid Chyłła. Pan Dyrektor Daniel Kalinowski podziękował uczniom, nauczycielom, pracownikom Szkoły Podstawowej w Lipinkach oraz złożył wszystkim wymowne życzenia.

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla! templates by Engine Templates